[FOTO] Vesela noć u Žrnovu, nakon 33 godine pauze predstavljen ‘Splet plesova Sjeverne Hrvatske’

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Sinoć je na igralištu iza škole u Žrnovu, u organizaciji KUD-a Mišnjice, Mjesnog odbora Žrnovo i NK Žrnovo, održana Folklorna večer KUD-a Mišnjice na kojoj je predstavljeno kolo “Splet plesova Sjeverne Hrvatske” koje je izvedeno ponovno nakon 33 godine pauze. Nastupili su KUD Mišnjice sa starim korčulanskim plesovima, Dječji zbor KPD-a Bratska sloga, Divne, Mješovita klapa Sfida i grupa Viva.

Nazočnima su se prigodno obratili gradonačelnica grada Korčule Nika Silić Maroević , zamjenik župana Joško Cebalo. Oboje su istaknuli kako im je uvijek zadovoljstvo biti u Žrnovu te da je mjesto u posljednjih nekoliko godina napredovalo u svakom pogledu zahvaljujući mjesnim odborima i udrugama uz podršku grada Korčule i Dubrovačko-neretvanske županije.

Novac prikupljen donacijama iskoristit će se u obnovu instrumenata za potrebe KUD-a te potrebnu nošnju kao i za NK Žrnovo.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti