![[FOTO] Vesela noć u Žrnovu, nakon 33 godine pauze predstavljen 'Splet plesova Sjeverne Hrvatske'](https://juginfo.hr/wp-content/uploads/2023/07/356609146_298424745878002_4095232599211842761_n.jpg)
[FOTO] Vesela noć u Žrnovu, nakon 33 godine pauze predstavljen ‘Splet plesova Sjeverne Hrvatske’
Sinoć je na igralištu iza škole u Žrnovu, u organizaciji KUD-a Mišnjice, Mjesnog odbora Žrnovo i NK Žrnovo, održana Folklorna večer KUD-a Mišnjice na kojoj je predstavljeno kolo “Splet plesova Sjeverne Hrvatske” koje je izvedeno ponovno nakon 33 godine pauze. Nastupili su KUD Mišnjice sa starim korčulanskim plesovima, Dječji zbor KPD-a Bratska sloga, Divne, Mješovita klapa Sfida i grupa Viva.
Nazočnima su se prigodno obratili gradonačelnica grada Korčule Nika Silić Maroević , zamjenik župana Joško Cebalo. Oboje su istaknuli kako im je uvijek zadovoljstvo biti u Žrnovu te da je mjesto u posljednjih nekoliko godina napredovalo u svakom pogledu zahvaljujući mjesnim odborima i udrugama uz podršku grada Korčule i Dubrovačko-neretvanske županije.
Novac prikupljen donacijama iskoristit će se u obnovu instrumenata za potrebe KUD-a te potrebnu nošnju kao i za NK Žrnovo.






