U Grad stižu medalje, a bome i novi plivački rekordi, padaju olimpijske norme

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Plivači PK Jug zadovoljni su se vratili s međunarodnog mitinga u Rijeci na kojem su ostvarili niz odličnih rezultata. Ne samo da su osvojili 11 medalja, nego su i postavili rekorde te izborili norme za velika europska natjecanja. Posebno su se istaknuli Vlaho Nenadić i Lukša Pavić koji su srušili mlađi seniorski, odnosno mlađi juniorski rekord Hrvatske.

„Jako smo se dugo pripremali za ovo natjecanje, a glavni cilj bio je isplivavanje normi za europska prvenstva – seniorsko koje će se održati u Parizu i juniorsko u Münchenu. Imali smo nekoliko kandidata, a plan je bio i da mlađi plivači izbore mjesta za reprezentativne nastupe na nadolazećim međunarodnim mitinzima“, rekao je trener Frane Ćirak.

Najveći uspjeh ostvario je Vlaho Nenadić, koji je uvjerljivo isplivao normu za seniorsko Europsko prvenstvo te pritom srušio mlađeseniorski rekord Hrvatske. Time je nadmašio dosadašnji rezultat kojeg je držao Jere Hribar, nedavni europski prvak u malom bazenu. Nenadić je prethodno srušio i njegov juniorski rekord, a ostvareno vrijeme čak je brže od olimpijske norme za Olimpijske igre u Parizu 2024.

„Mislim da idemo dobrim putem. Svojim rezultatima Vlaho pokazuje da pripada samom svjetskom vrhu, a već sada možemo reći da imamo ozbiljnog kandidata za Olimpijske igre u Los Angelesu 2028.“, istaknuo je Ćirak.

Odlične rezultate ostvarili su i drugi članovi kluba. 

“Lukša Pavić postavio je novi hrvatski rekord na 200 metara mješovito te isplivao norme za juniorsko Europsko prvenstvo na 100 metara mješovito i 200 metara slobodno. Pokazao je da je jedan od najboljih plivača svoje generacije u Hrvatskoj, ali i da na europskoj razini pripada najboljima iz svoje generacije“, naglasio je Ćirak.

Normu za juniorsko Europsko prvenstvo na 50 metara slobodno izborila je i Petra Smokvina, dok je Lara Šurković osigurala nastupe za reprezentaciju na međunarodnim natjecanjima Četveromeč i Multi Nations. Među mlađim plivačima istaknuo se Niko Franković koji je pobijedio u disciplini 100 metara prsno i time izborio reprezentativni status, dok je odlične utrke isplivao i Andro Sambrailo.

Posebno se istaknuo i povratak Maria Šurkovića, koji se nakon završetka studija u SAD-u vratio u Dubrovnik i ponovno priključio treninzima PK Jug.

„Kod nas je tek nešto manje od dva mjeseca i već pokazuje odlične rezultate. Na 50 metara slobodno nedostajale su mu samo dvije stotinke do norme za seniorsko Europsko prvenstvo, tako da vjerujem da će do tog natjecanja uspjeti izboriti plasman“, rekao je Ćirak.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti