Franković: “Sugrađani treće životne dobi konačno dobivaju zasluženu skrb i dostojanstvo”

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Danas je svečano obilježen završetak radova na izgradnji Centra za starije osobe Dubrovnik, modernog doma smještenog tik uz Opću bolnicu, koji donosi spas za više stotina starijih sugrađana koji čekaju na svoje mjesto u dom. Na svečano otvorenje ovog ključnog projekta vrijednog više od 22 milijuna eura stigao je i predsjednik Vlade Andrej Plenković.

Dubrovački gradonačelnik Mato Franković tijekom obraćanja je istaknuo je kako se danas ne slavi samo završetak jedne građevine, nego ispunjenje danog obećanja. „Danas obilježavamo završetak jednog važnog obećanja – obećanja da naši sugrađani treće životne dobi zaslužuju dostojanstvo, sigurnost i kvalitetnu skrb“, poručio je Franković, uputivši i zahvalu Vladi Republike Hrvatske i premijeru na potpori bez koje se, kako kaže, ovaj projekt nikada ne bi realizirao.

 „Još od vremena Dubrovačke Republike, kada je izgrađen Domus Christi kao izraz tadašnje brige za najpotrebitije, Dubrovnik javnim novcem nije izgradio nijedan jedini novi dom za starije osobe. Dom Dubrovnik, koji desetljećima skrbi o našim sugrađanima, izgrađen još početkom sedamdesetih godina, izgrađen je sredstvima Zaklade Blaga djela. Zato je dom Ragusa prvi dom za starije osobe nakon stoljeća koji je izgrađen javnim sredstvima“, naglasio je gradonačelnik, dodavši da je ovo poruka o vrijednostima društva koje ne zaboravlja svoje starije.

Projekt je opisan kao školski primjer savršene sinergije lokalne i nacionalne vlasti. Franković je uz Vladu zahvalio i Dubrovačko-neretvanskoj županiji, posebno aktualnom županu Blažu Pezu, ali i bivšem županu Nikoli Dobroslaviću koji je donio ključnu odluku da ovaj dom bude prioritet, čime je i osigurano financiranje.

Riječi hvale upućene su i svim radnicima na terenu, od projektanata do izvođača koji su posao odradili kvalitetno i u rokovima, ali i ljudima iz sjene. Gradonačelnik je posebno zahvalio svim pročelnicima i službenicima Grada Dubrovnika te gradskim tvrtkama i ustanovama koji su godinama radili na pripremi i provedbi. „Mnogi od njih nisu bili u prvom planu, ali bez njih ovaj dan ne bi ni postojao“, istaknuo je Franković.

 „Neka ovaj dom bude mjesto sigurnosti, topline i zajedništva. Neka njegovi budući korisnici ovdje pronađu mir, poštovanje i osjećaj da zajednica cijeni sve ono što su tijekom svog života dali svojim obiteljima i ovom drevnom gradu“, zaključio je gradonačelnik Mato Franković.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti