
Kiša umalo opet odgodila Uskrs u Primorju
Konačno je počela tradicionalna manifestacija Uskrs u Primorju nakon što se protekla tri vikenda sve odgađalo zbog lošeg vremena. Iako je jučer vrijeme poslužilo, kiša i sivi oblaci danas su umalo opet sve odgodili, ali organizatori su odlučili da se ništa na kraju odgađa.
“Sve ide po planu. Prvo smo se jutros bojali da će kiša sve pokvarit, ali smo na kraju odlučili da sve ide kako je i najavljeno.” rekao nam je Mateo Muhoberac, predsjednik Udruge Sveti juraj.
Inače, danas se manifestacija održava na Osojniku, a posjetitelje očekuju seoske igre i natjecanje u trčanju u vrećama, nošenje jaja na kuhači i potezanja konopa, a sve je podijeljeno u tri kategorije: žene, muškarci i djeca. Početak programa je oko 15 sati, a proglašenje pobjednika i dodjela nagrada planirano je za 17 sati. No nisu samo igre na repertoaru najavljuju organizatori.
“Organizirana je i placa pa će posjetitelji moć kupit rukotvorine, ali i domaće proizvode. Blitva, domaći luk, česan, bobica, rinja metlica, arancini, ma svega će bit samo nam dođite” poručuje uz smijeh Muhoberac.
Kao i svake godine organiziran je esplatni prijevoz autobusima Libertasa u 14:30 sati s Pila i u 19:00 povratak s Osojnika prema Pilama.
Foto: KUD Sveti Juraj Osojnik


