
Franković otkrio gdje je zapelo s radovima na Domu za starije osobe Ragusa i kada će se otvoriti
Dom za starije osobe Ragusa i dalje čeka svoje prve stanare. Od prvotno najavljenog useljenja koje je trebalo biti u jesen prošle godine, pa novog termina za Božić i ožujka ove godine koji je bio konačni i najsigurniji datum, gradonačelnik Mato Franković najavio je ishođenje uporabne dozvole u lipnju ove godine.
„Naime, sprinkleri čiju je ugradnju zahtijevao požarni inspektor još uvijek nisu na svojim mjestima. Tvrtka s kojom imamo ugovor ima rok završetka radova do lipnja”, rekao je gradonačelnik Franković te dodao da se nada da će sprinkleri biti ugrađeni u roku jer ih postavlja renominara tvrtka, jednoj od rijetkih koja je mogla odgovoriti tomu izazovu.
„Prethodno je trebalo napraviti projektnu dokumentaciju i nadamo se da ćemo uporabnu dozvolu i imati u šestom mjesecu”, kazao je Franković.
Osnovano Upravno vijeće
Paralelno s tim, Grad Dubrovnik nije gubio vrijeme. Prije nekoliko dana imenovano je Upravno vijeće. Ono će provesti sve one potrebne radnje kako bi se mogla usvojiti sistematizacija i poslovnik o radu i pripremiti natječaj za ravnatelja ili ravnateljicu tog doma, a sve kako bi se u konačnici raspisali natječaji za buduće zaposlenike Javne ustanove Doma umirovljenika.
„Ono što posebno veseli jest činjenica da je započelo javno savjetovanje za rušenje bivšeg tzv. ‘Čačićevog doma’ ispod Opće bolnice Dubrovnik i nadam se da ćemo nakon što se provede postupak javne nabave, vrlo skoro početi s rušenjem što bi značilo da bi paralelno s donošenjem odluke resornog ministarstva vezano za sufinanciranje projekta izgradnje budućeg Doma umirovljenika, mogli, po nekim mojim projekcijama i ako bude sve u redu, do jeseni raspisati javnu nabavu za izgradnju novog doma”, zaključio je Franković.

