Lasić želi izgradnju brze ceste do graničnog prijelaza, uskoro izgradnja nogostupa i kanalizacije od Zvekovice do Oboda

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima primio je u utorak u Cavtatu potpredsjednika Vlade RH i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branka Bačića i predsjednika Uprave HC Ivicu Budimira.

Na sastanku se među ostalim razgovaralo o izgradnji brze ceste, a načelnik Lasić ovom prilikom je inzistirao da ta cesta bude realizirana od Dubrovnika do Debelog Brijega, a ne Zračne luke Dubrovnik. Izrazio je vjeru kako će sve imovinsko-pravne i druge prepreke projektu biti riješene brzo i na najbolji mogući način kako bi projekt čim prije krenuo u realizaciju.

Među ostalim razgovaralo se o planovima rekonstrukcije državne ceste od Karasovića do GP Vitaljina, izgradnji dodatnih traka na prilazu GP Debeli Brijeg kako bi se smanjile gužve na magistrali, a dogovoreno je i kako će Hrvatske ceste pomoći u izgradnji nogostupa od Čilipa do Zračne luke, koji će se nastaviti potom i do Zvekovice. Istaknuto je kako će u listopadu biti potpisan ugovor s izvođačem radova te se očekuje početak radova na izgradnji nogostupa, javne rasvjete i kanalizacije od Zvekovice do Oboda.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti