
Osigurano financiranje liječničkog tima na Kalamoti, a Mljet dobiva stalno sanitetsko vozilo
Dubrovačko-neretvanska županija kontinuirano ulaže financijska sredstva u zdravstveni nadstandard na svom području. Naime, Županija provodi dugogodišnju praksu i osigurava sredstva za sufinanciranje troškova liječničkog tima na Koločepu te financiranje nadstandardnog dijela tima sanitetskog prijevoza na području općine Mljet.
Potpisivanjem Sporazuma o financiranju nadstandardnog dijela tima sanitetskog prijevoza na području Općine Mljet nastavlja se dugogodišnja praksa financiranja na području otoka Mljeta. Sporazum su potpisatli župan Nikola Dobroslavić, načelnik Općine Mljet Đivo Market, ravnatelj Javne ustanove Nacionalni park Mljet Ivan Sršen te ravnatelj Doma zdravlja Dubrovnik Branko Bazdan. Sporazumom se Dom zdravlja Dubrovnik obvezao osigurati nadstandardni dio tima sanitetskog prijevoza koji se sastoji od jednog vozača i vozila sanitetskog prijevoza, a koji će stalno biti stacioniran na području Općine Mljet. Troškove godišnje bruto plaće vozača dijele Javna ustanova ”Nacionalni park Mljet“ 50 posto, te po 25 posto Općina Mljet i Dubrovačko-neretvanska županija.
Župan Nikola Dobroslavić i ravnatelj Doma zdravlja Dubrovnik Branko Bazdan potpisali su ugovor kojim Dubrovačko-neretvanska županija iz proračuna sufinancira dio godišnjih troškova za plaću, dodatak na plaću, kao i troškove prijevoza liječničkog tima na radu u ordinaciji na otoku Koločepu.
