
NE BOJ SE Gotovo cijeli Dubrovnik bruji o pjesmi zadarskog franjevca – izvire iz svake duhovne skupine
Već nekoliko dana imam osjećaj da gotovo cijeli Dubrovnik bruji o jednoj istoj pjesmi – „Ne boj se“. Ne prođe dan da mi je netko ne pošalje u nekoj vjerskoj grupi, preko poruke ili da je ne spomene u običnom razgovoru. Počelo je sasvim spontano, a sada imam osjećaj da je pjesma doslovno posvuda.
Prvi put sam je dobila u jednoj grupi, zatim u drugoj, a ubrzo sam počela primjećivati da se o njoj govori i uživo – nakon mise, uz kavu, u prolazu gradom. Gdje god dođem, netko ju je već poslušao ili upravo nekome šalje poveznicu. Ono što svi nekako izdvajaju jest jednostavna, ali snažna poruka sadržana već u samom naslovu – ne boj se.
Pjesmu potpisuje fra Pavle Ivić, zadarski franjevac i izvođač duhovne glazbe, koji je ovom autorskom pjesmom prenio poruku nade, ohrabrenja i povjerenja u Boga, nadahnut duhovnošću svetoga Franje Asiškoga. Na Youtube platformi pjesma broji preko 2 tisuće i 200 pozitivnih ocjena i više od 41 tisuću pregleda.
Možda upravo zato ovih dana pronalazi put do toliko ljudi. U vremenu kada svi negdje žurimo i nosimo svoje brige, čini mi se da dvije jednostavne riječi uspijevaju otvoriti razgovore, dijeliti se od osobe do osobe i postati mala tema o kojoj se ovih dana priča i u Dubrovniku. A sudeći po porukama koje i dalje stižu – čini se da interes ne jenjava.
Pjesmu možete poslušati na linku.
Naslovna fotografija: Youtube screenshot
