
RK Ardiaei započeo pripreme za novu sezonu: “Cilj je biti još bolji i ostati pri vrhu”
Nakon uspješno odrađene prošle sezone i osvojenog drugog mjesta u 1. hrvatskoj rukometnoj ligi – jug, Rukometni klub Ardiaei krenuo je s pripremama za novu sezonu. Ambicije su visoke, a momčad je doživjela određene promjene u igračkom i stručnom kadru. O svemu smo razgovarali s kapetanom Hrvojem Lončaricom.
“Nakon zaslužene ljetne pauze, koju smo iskoristili za odmor, druženje s obitelji, more i regeneraciju, došlo je vrijeme za najzahtjevniji dio sezone – pripreme”, rekao je Lončarica te naglasio važnost ovog razdoblja.
“Pripreme su možda najteži dio godine za sve nas igrače, ali i najvažniji. Ako ih dobro odradimo, smanjujemo mogućnost ozljeda i postavljamo temelje za dobru sezonu.”
Klub je, kao i svake godine, prošao kroz igračke promjene. Nekoliko igrača napustilo je ekipu, no pristigla su i nova pojačanja.
“Ekipa se ponovno okupila, a pridružilo nam se 4-5 novih igrača koji će uskoro biti predstavljeni javnosti. Radimo zajedno već desetak dana i atmosfera je odlična,” otkriva Lončarica.
Dodaje kako se klub pojačao i u stručnom stožeru:
“Pridružili su nam se trener kondicije i fizičke pripreme Nikola Pavlina, te trener vratara Ajdin Hajdarović. Podižemo razinu na svim poljima i radimo ozbiljno kako bismo napredovali kao klub.”
Što se tiče ciljeva za novu sezonu, kapetan Ardiaeia ne skriva ambicije:
“Ciljevi ostaju isti – želimo svake godine biti bolji, igrati kvalitetan rukomet i biti pri vrhu tablice. Idemo iz kola u kolo, utakmicu po utakmicu, i nadamo se da ćemo ispuniti ciljeve koje su pred nas postavili klub i uprava.”
Prije početka sezone momčad očekuje nekoliko pripremnih utakmica koje će poslužiti za dodatno uigravanje i provjeru forme.
“Na nama igračima je da radimo, slušamo trenere i naporno treniramo. Ako tako nastavimo, vjerujem da će nas rezultat nagraditi,” zaključio je Lončarica.
foto: RK Metković Zalmo
