
PLENKOVIĆ U DUBROVNIKU: Vlada i Grad zajedno – starije osobe u Dubrovniku dobivaju najmoderniji dom
Dubrovnik je danas obilježio važan dan za svoje sugrađane treće životnedobi. Svečano je obilježen završetak radova u Centru za starije osobe koji predstavlja jednu od najvećih javnih investicija na ovom području u posljednjih pola stoljeća. Ovaj suvremeni dom pružit će vrhunsku skrb za gotovo 200 umirovljenika, a realiziran je zahvaljujući snažnoj suradnji Grada Dubrovnika i Vlade Republike Hrvatske.
Dubrovački gradonačelnik Mato Franković izrazio je veliku zahvalnost državnom vrhu, naglasivši važnost zajedničkog djelovanja u realizaciji ovako zahtjevnog projekta.
„Da nije bilo Vlade Republike Hrvatske, jasno je da ga mi ne bi bili mogli izgraditi sami vlastitim sredstvima. Ponosan sam na činjenicu što smo realizirali ovako jednu impresivnu građevinu koja je sigurno jedna od najvećih izgrađena javnim sredstvima Grada Dubrovnika u najmanje 50 zadnjih godina“, poručio je Franković.
Zadovoljstvo ovim velikim uspjehom izrazio je i predsjednik Vlade Andrej Plenković, koji je istaknuo da je dubrovački centar jedan od najvećih među 18 takvih objekata koji se trenutačno grade diljem Hrvatske. Premijer je pojasnio kako je primarni cilj ovog koncepta podizanje standarda i kvalitete života za umirovljenike, što uključuje i fiksne krevete i izvaninstitucionalne usluge.
„Ovo je vjerojatno jedan od najvećih od 18 koliko ih se gradi, s više od mogućnosti za brigu više od 400 osoba izvaninstitucionalne usluge. Nakon što se otvori svih 18 centara diljem Hrvatske, bit će osigurano 1850 ležajeva i skrb za preko 4,5 tisuće ljudi za izvaninstitucionalne usluge“, naglasio je premijer Plenković, dodavši da ukupna investicija iznosi 160 milijuna eura, u čemu država sudjeluje s više od 105 milijuna eura.
Premijer je podsjetio da je Dubrovnik 2021. godine dobio najsuvremeniji studentski dom, a danas i najbolji centar za starije osobe, što jasno pokazuje sinergiju lokalne i nacionalne vlasti.
„Na ovaj način se u potpunosti poklapaju politika na nacionalnoj razini s ambicijama i programima političkih prioriteta gradonačelnika i Grada Dubrovnika“, zaključio je Plenković, izrazivši uvjerenje da će svi sugrađani u županiji ovdje dobiti vrhunsku i zasluženu skrb.


