Franković “Nije me briga čiji je karton. Ne smije biti ničiji, ako je pravilo da nedjeljom nema kartona, onda nema kartona”

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković upozorio je ugostitelje zbog nepravilnog odlaganja kartonske ambalaže nedjeljom, unatoč tome što je odvoz otpada organiziran i što su korisnici unaprijed upoznati s pravilima.

Franković je poručio kako Grad i gradska tvrtka Čistoća ulažu napore kako bi sustav funkcionirao, ali da je za uredan grad potrebna i odgovornost svih koji u njemu žive i rade.

„Iskreno moram reći: više mi je puna kapa. Ako smo već deset puta rekli ljudima – nemojte nedjeljom ostavljati kartone, ostavite ih u petak pa ćemo ih pokupiti – onda to treba poštovati“, kazao je Franković.

Posebno se osvrnuo na ugostitelje, istaknuvši kako oni moraju imati dodatnu odgovornost prema prostoru iz kojeg ostvaruju poslovnu korist.

„Ako nađemo jedan karton u gradu u nedjelju – ne samo ovu nedjelju, nego svaku nedjelju – gospodo draga ugostitelji, ili ga maknite sami ili dignite svoje zaposlenike i pobrinite se za svoj grad“, poručio je Franković.

Dodao je kako se pravila moraju jednako primjenjivati na sve.

„Nije me briga čiji je karton. Ne smije biti ničiji karton. Ako je pravilo da nedjeljom nema kartona, onda nema kartona.“

Franković je kazao kako mu je posebno problematično što se često proziva sustav i službe, dok se zaboravlja osobna odgovornost.

„Cijelo vrijeme razmišljam kako smo se kao društvo pretvorili u to da svatko gleda tuđe poslove, a sebe samoga nikako da vidi. A samo kada bi svatko od nas napravio malo – samo malo – sve bi bilo ljepše“, rekao je.

Gradonačelnik je podsjetio kako je Dubrovnik zajednički prostor svih građana i gospodarstvenika te da njegovo očuvanje mora biti zajednički cilj.

„A mi bismo se bavili turizmom. Pa čuvajmo ovaj grad. Čuvajmo ga i tako da ga čistimo“, poručio je Franković.

Na kraju je istaknuo kako upravo Dubrovnik predstavlja temelj poslovnog uspjeha brojnih lokalnih ugostitelja.

„Rodili smo se u najljepšem gradu na svijetu. Nema ljepšega. Bog nam je dao nešto što nitko nema. A ne znamo to dovoljno cijeniti“, zaključio je.

Najavio je da će ako ovu ili bilo koju iduću nedjelju komunalni redari nađu kartonsku ambalažu oduzeti javne površine svim ugostiteljskim objektima u povijesnoj jezgri.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti