Pan iz limenke ispred trgovine koštao ga je 200 eura, a moglo je biti i pet puta više

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Dubrovčanin je nepravomoćno osuđen na 200 eura kazne jer je 5. prosinca 2023. pio pivo ispred trgovine Studenac u Ulici Mata Vodopića. 54-godišnjak je bio vidljivo alkoholiziran, a odbio je i alkotest i vađenje krvi. Policajci su ga zatekli oko 16:45 sati kako pije Pan pivo iz limenke od pola litre. Kad su mu prišli, primijetili su da tetura, nerazgovjetno govori, ima crvene oči i zadah alkohola iz usta.

Ponudili su mu alkotest uređajem Drager, ali je odbio. Odbio je i alternativu, vađenje krvi za utvrđivanje razine alkohola. Na kraju je odbio i platiti kaznu na licu mjesta, pa su mu policajci poručili da će protiv njega biti podnesen obvezni prekršajni nalog.

Sud ga je nakon toga pozivao na ročišta 21. studenog 2024. i 15. siječnja 2025., ali pozivi su se vratili neuručeni jer ih nije htio preuzeti na pošti. Sud potom objavio poziv na e-oglasnoj ploči i proveo postupak bez njegove nazočnosti.
Sud je ocijenio da je za provođenje prekršajnog postupka dovoljna službena policijska zabilješka koju su sastavili trojica policajaca koji su neposredno opažali radnju počinjenja prekršaja.

Iako zakon predviđa kaznu od 200 do 1.000 eura za odavanje pijančevanju na javnom mjestu, sud mu je izrekao minimum. Međutim, kao otegotnu okolnost naveo je tri prethodne kazne za ista djela pijančevanja na javnim mjestima u ožujku 2023., listopadu i prosincu 2024. Presuda je donesena 16. siječnja 2026.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti