PORUKA RODITELJIMA: Pustite djecu da se vesele i smiju, ali i da tuguju i budu razočarani

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Uz pjesmu, ples i riječi ohrabrenja, u novoobnovljenom školskom dvorištu OŠ Petra Kanavelića u Korčuli započela je u ponedjeljak poslijepodne nova školska godina za 41 prvašića. Doček su im tradicionalno pripremili drugaši, a okupili su se i roditelji te ravnateljica Maja Farac, gradonačelnik Korčule Frano Jeričević i načelnica Lumbarde Marija Klisura.

Prvi dan škole za male prvaše bio je svečan i emotivan – na igralištu koje je tek nedavno zasjalo u novom ruhu dočekali su ih njihovi stariji školski kolege, učenici drugih razreda, s prigodnim programom pjesme i plesa. Vrhunac svečanosti bila je podjela učenika u četiri razredna odjela.

Ove godine u prvi razred upisan je 41 učenik:

1.a razred – 16 učenika (9 djevojčica i 7 dječaka), učiteljica Meri Amadeo

1.b razred – 16 učenika (8 djevojčica i 8 dječaka), učiteljica Jasna Antunović

1.f PŠ Lumbarda – 7 učenika (4 djevojčice i 3 dječaka), učiteljica Tereza Šeparović

1.g PŠ Račišće – 2 učenika (2 dječaka), učiteljica Hana Žuvela (kombinirani razred s trećašima)

Ravnateljica Maja Farac istaknula je kako je ponosna na novo školsko dvorište koje je upravo s prvašićima doživjelo svoje „vatreno krštenje“.

Kako su istaknuli na službenim mrežnim stranicama škole, novo je igralište razvedrilo školski okoliš žarkim bojama, jedva čekaju da učenici što više vremena provode na igralištu za vrijeme satova TZK-a i velikih odmora. Nadaju se i da će puno sunčanih i vedrih dana omogućiti što više boravka vani i učenja na otvorenom. 

Ravnateljica je zahvalila Dubrovačko-neretvanskoj županiji, osnivaču, na financijskoj pomoći u ostvarenju projekta koji će zasigurno utjecati na kvalitetu nastave i vremena provedenog u vanjskim prostorima škole. “Naši učenici to zaslužuju!” – poručili su.

Roditeljima je ravnateljica Farac uputila i posebnu poruku.

“Budite podrška svojoj djeci, imajte puno strpljenja. Ocjene jesu važne, ali ne toliko da stvaramo ogroman pritisak s našim zahtjevima i očekivanjima. Najvažnije je mentalno i tjelesno zdravlje, njihov osmijeh i sigurnost. Neka osjete da su vrijedni i jedinstveni. Bit će i suza i tuge i razočaranja jer škola je život, ali neka ipak bude puno više smijeha i radosti. Mi smo tu za njih i vjerujem da ćemo zajedno puno postići” istaknula je ravnateljica. 

Prvašiće su pozdravili i gradonačelnik Korčule Frano Jeričević te načelnica Lumbarde Marija Klisura, poželjevši im uspješan početak školovanja i bezbrižno djetinjstvo u šarenoj i obnovljenoj školi.

Poseban razlog za slavlje je i dovršetak radova na školskom igralištu – postavljena je umjetna trava, nova podloga, sanirane su i stepenice, a Dubrovačko-neretvanska županija projekt je sufinancirala s 36 i pol tisuća eura.

Škola tako od ove jeseni ima moderan vanjski prostor koji će služiti ne samo za tjelesni odgoj, već i za odmore i učenje na otvorenom. A najljepši početak zasigurno je bio osmijeh prvašića koji su svoje prve školske korake napravili upravo na ovom obnovljenom dvorištu koje, priznat ćete, izgleda fenomenalno! 

Foto: OŠ PETRA KANAVELIĆA KORČULA


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti