POČELA JE ŠKOLA: Tisuće učenika opet u klupama, ali broj prvašića sve manji i manji

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Prvo školsko zvono u ovoj školskoj godini označilo je početak nastave i kraj ljetnim radostima. Od danas će školarci morati zagrijati stolicu, no najveći izazov ipak je pred prvašićima koji su prvi put sjeli u školske klupe te se upoznaii sa svojim učiteljima i novim prijateljima.

Na području Dubrovačko-neretvanske županije ove godine u prvi razred kreće 1.137 prvašića, od čega 436 na području Grada Dubrovnika. Riječ je o padu broja učenika u odnosu na prošlu godinu, kada ih je bilo deset više u županiji, dok je prošle godine u prvi razred u Dubrovniku krenuo jedan prvašić više nego ove godine – 437.

U srednje škole u našoj županiji danas će sjesti 5.022 učenika, uključujući i one u privatnim srednjim školama. Kada se zbroje sve osnovne i srednje škole u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, možemo reći da danas svoje školske obveze započinje nešto manje od 15.000 školaraca – točnije 14.585 učenika.

E pa, neka im je sretno đačko doba, za koje svi kažu da je najljepše u životu. Doduše, oni će to shvatiti tek kad odrastu – baš kao i svi odrasli.

Foto: Grad Durbovnik


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti