ŠTEDNJA ILI SUHE ŠPINE: NPKLM vodovod apelira na racionalnu potrošnju vode, prešli smo maksimum

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Komunalna tvrtka NPKLM vodovod d.o.o. izdala je novo upozorenje stanovnicima i korisnicima vodoopskrbnog sustava na području zapadnog dijela poluotoka Pelješca, otoka Korčule i Lastova, a zbog znatno povećane potrošnje vode.

Kako navode iz tvrtke, trenutna potrošnja premašuje maksimalni mogući dotok vode, što bi moglo dovesti do problema u opskrbi ako se ne poduzmu hitne mjere štednje.

Građanima se stoga ponovno upućuje poziv da odgovorno koriste vodu, a te im se preporučavaju određene mjere. Tako je preporučeno da se zalijevanje zelenih i poljoprivrednih površina, kao i nogometnih igrališta svede na minimalnu mjeru primjerice, svaki drugi dan, zatim da se pranje javnih površina, ulica i trgova ograniči na jednom tjedno. Preporuka je i izbjegavati pranje vozila, bilo u javnim ili privatnim praonicama, zatvoriti javne tuševe na plažama, te štedljivo koristiti vodu u kućanstvima.

Primjenom navedenih preporuka, kako poručuju iz NPKLM vodovoda, omogućit će se stabilna i neometana opskrba vodom za sve korisnike.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti