
ŠTEDNJA ILI SUHE ŠPINE: NPKLM vodovod apelira na racionalnu potrošnju vode, prešli smo maksimum
Komunalna tvrtka NPKLM vodovod d.o.o. izdala je novo upozorenje stanovnicima i korisnicima vodoopskrbnog sustava na području zapadnog dijela poluotoka Pelješca, otoka Korčule i Lastova, a zbog znatno povećane potrošnje vode.
Kako navode iz tvrtke, trenutna potrošnja premašuje maksimalni mogući dotok vode, što bi moglo dovesti do problema u opskrbi ako se ne poduzmu hitne mjere štednje.
Građanima se stoga ponovno upućuje poziv da odgovorno koriste vodu, a te im se preporučavaju određene mjere. Tako je preporučeno da se zalijevanje zelenih i poljoprivrednih površina, kao i nogometnih igrališta svede na minimalnu mjeru primjerice, svaki drugi dan, zatim da se pranje javnih površina, ulica i trgova ograniči na jednom tjedno. Preporuka je i izbjegavati pranje vozila, bilo u javnim ili privatnim praonicama, zatvoriti javne tuševe na plažama, te štedljivo koristiti vodu u kućanstvima.
Primjenom navedenih preporuka, kako poručuju iz NPKLM vodovoda, omogućit će se stabilna i neometana opskrba vodom za sve korisnike.

