
Počela je evakuacija stanovništva u Marušićima, požar od jutros bukti s obje strane magistrale
Kako prenosi portal Dalmacija danas, policijski gliser i brodica lučke kapetanije počeli su s evakuacijom ljudi s mora. Kanaderi gase požar, ali situacija nije nimalo dobra.
U Pisku je jutros nešto iza šest sati buknuo ogroman požar. Situacija još uvijek nije nimalo dobra, a vatrogascima posao otežava jaka bura. Kako portalu Dalmacija danas javljaju čitatelji, vatra je došla do kuća u Pisku i Marušićima i neke kuće gore.
Malo prije 10 sati, glavni vatrogasni zapovjednik RH Slavko Tucaković je za Dalmaciju danas rekao da je na terenu trenutačno 250 vatrogasaca iz cijele Dalmacije. Stanje nije pod kontrolom.
Angažirane su snage Omiša, Makarske, Kaštela. Podignuta je i državna intervencijska postrojba i upućena su dva kanadera na gašenje požara, kazao je Tucaković. U tijeku je i evakuacija jer ima ugroženih kuća. Vatrogasne snage rade sve kako bi se kuće sačuvale. Brani se kuća po kuću, dodao je Tucaković. Gašenje požara otežava vjetar, stoga su se i zračne snage povukle do Splita, a kada se vjetar malo smiri, vratit će se na gašenje požara. Cesta je zatvorena, požar se prebacio prema moru, dodao je i ponovio da nema ozlijeđenih i da je situacija ozbiljna.
Stanovnici Piska za medije su izjavili da požare podmeće piroman na motoru.
Tekst i foto: Dalmacija danas


