Dan Općine Župa dubrovačka: Nardelli se oprašta, vjeruje da će Lonza završiti započete projekte

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Župa dubrovačka danas obilježava Dan općine i 33. obljetnicu oslobođenja od srbocrnogorske agresije. Međutim, ovogodišnja proslava odvija se u nešto drugačijim okolnostima. Nakon dva desetljeća na čelu općine, načelnik Silvio Nardelli povlači se iz politike, a Župa dubrovačka ulazi u novu političku eru.

Ove godine, prvi put u povijesti općine, HDZ nije osvojio apsolutnu većinu u Općinskom vijeću, a njihov kandidat Đuro Lonza ide u drugi krug izbora s drugog mjesta. Najviše glasova u prvom krugu osvojio je Marko Miloslavić iz Župske stranke.

“Dogodilo se nešto neočekivano. Župska stranka osvojila je jedan mandat više od HDZ-a i na tome im treba čestitati. Ipak, vjerujem da će naš kandidat Đuro Lonza u drugom krugu pobijediti i nastaviti uspješan razvoj Župe dubrovačke”, ističe Silvio Nardelli.

Silvio Nardelli na čelu je općine od 2005. godine, a u politici je aktivan još od osnutka općine 1997. godine. U pet mandata, kako sam kaže, Župa dubrovačka je doživjela značajne promjene:

„Izgrađena je nova općinska zgrada i dječji vrtić. Podignut je spomenik poginulima za Hrvatsku, izgrađena je šetnica Lungomare. Sagrađena je nova osnovna škola i sportska dvorana, razvijena je poslovna zona Čibača i otvoreni veliki trgovački centri.

Realizirani su brojni turistički projekti, poput hotela Sheraton i Mlini, te trgovačkog centra Subcity. Rekonstruirane su državne i županijske ceste, izgrađena brojna igrališta i sportski centri“, nabraja Nardelli. Posebno ističe dalje kako su stvoreni preduvjeti za razvoj novih turističkih zona, uključujući i projekt Kupari, gdje će prestižni brend Four Seasons otvoriti luksuzni resort.

Iako ponosan na postignuto, Nardelli priznaje da je ostalo i neostvarenih projekata, posebno u segmentu komunalne infrastrukture. “Najviše žalim što nismo brže riješili pitanje kanalizacije u Čibači i poslovnoj zoni. To je projekt koji je zahtijevao puno vremena i birokracije, ali vjerujem da će moj nasljednik to uskoro realizirati”, kaže Nardelli.

Na pitanje zašto se nije ponovno kandidirao, Nardelli odgovara:

“Još prije četiri godine najavio sam da mi je peti mandat posljednji. Smatram da je 20 godina na čelu općine dovoljno i vrijeme je za nove ljude i svježe ideje. Sada planiram više vremena posvetiti obitelji i privatnim poslovima, a u mirovinu idem iduće godine.”

Na kraju razgovora, Nardelli je zahvalio svim žiteljima Župe dubrovačke na povjerenju tijekom pet mandata, kao i svim suradnicima i djelatnicima općine.

“Zahvaljujem svima koji su surađivali sa mnom i podržavali me kroz ove godine. Župi dubrovačkoj želim nastavak uspješnog razvoja i vjerujem da će novi načelnik nastaviti tim putem”, poručio je Nardelli.

 

 

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti