
Pobjednik prvog kruga u Korčuli svoju protukandidatkinju u drugom krugu dovodi do ludila
Najprije je objavio činjenice: da su birači u prvom krugu lokalnih izbora u Korčuli, izabrali promjene, pozvao građane da poštuju volju birača iz prvog kruga. Naglasio je da bi izbor gradonačelnika koji nema potporu Gradskog Vijeća, bio poguban za život i razvoj grada i podsjetio da je on pobjednika prvog kruga izbora za gradonačelnika, a da njegova lista već ima apsolutnu većinu u Gradskom Vijeću.
Njegova protukandidatkinja, dosadašnja gradonačelnica, Nika Silić Maroević izgubila je živce i napravila početničku pogrešku, počela je uvjeravati birače da je Gradonačelnik glavni, a Gradsko vijeće nevažno.
Jeričević je to iskoristio i poslao poruku građanima da njegova protukandidatkinja ignorira njihovu izbornu volju, a novoizabranim vijećnicima da ih smatra svojim marionetama, a ne demokratski izabranim predstavnicima građana.
Na to je Nika Silić Maroević, pokušavajući ispraviti pogrešku, pozvala gradske vijećnike na suradnju, uključujući i one iz HDZ-a, čime je pokazala da je spremna na sve samo kako bi sačuvala gradonačelničku fotelju. Kako će na to reagirati njezini glasači, teško je reći, ali Jerićević je reagirao brzo. Njegov facebook status donosimo u cijelosti:
Jučer navečer kaže: ‘Vijeće ne vodi Grad’, a nekoliko sati kasnije ‘Tražim suradnju sa svim izabranim vijećnicima bez obzira na stranačku pripadnost’. Kakva konfuzija u porukama kandidatkinje Silić Maroević i kakav obrat u samo nekoliko sati! I upravo je to najveća razlika između nas dvoje kandidata.
Svi koji su pratili moje nastupe od početka kampanje znaju da su uključivost i zajedništvo bile moje središnje poruke od prvog dana.
Na dan objave svoje kandidature, 17. ožujka napisao sam na FB: Ako mislimo uspješno upravljati našom Korčulom, moramo se jednako brinuti o svima, neovisno o tome iz koje stranke dolaze.
S druge strane, Nika Silić Maroević čitav svoj mandat temeljila je na podjelama i isključivosti, a sada odjednom poziva na suradnju pa čak i s HDZ-om? Zašto to nije činila od početka kampanje? Zašto to nije činila u protekle četiri godine upravljanja Gradom? Nije ju bilo briga niti za građane, niti za vijećnike. Sad, kad su joj birači u prvom krugu izbora poručili da žele PROMJENE, kad su u Gradsko vijeće izabrali natpolovičnu većinu vijećnika s naše liste – sad Silić Maroević odjednom poziva na suradnju.
Moja je obveza, i kao nositelja liste i kao pobjednika prvog kruga izbora za gradonačelnika, poštivati volju birača. Za razliku od moje protukandidatkinje koja to čini samo na riječima i samo s ciljem da zadrži svoju fotelju, ja to činim od prvog dana, a činit ću to i iduće četiri godine jednako kao i svi vijećnici s moje liste.
I naravno, kad postanem gradonačelnik držat ću se onoga što sam obećao na dan kandidature: Ako mislimo uspješno upravljati našom Korčulom, moramo jednako brinuti o svima, neovisno o tome iz koje stranke dolaze. To se dakako odnosi i na gradske vijećnike.

