
Javno slave demokraciju, ali samo kad se trpa u njihovu kutiju – glas za drugoga – izdaja
Pred novinare je u četvrtak izašao oporbeni trojac tražeći potporu za glasove u odlučujućem drugog krugu izbora za gradonačelnika Dubrovnika. O kakvoj se neusklađenoj “zbrda-zdola” predizbornoj koaliciji radi, najbolje svjedoče odgovori na novinarska pitanja na samom kraju presice.
Anita Bonačić Obradović i kandidatkinja za zamjenicu gradonačelnice Petra Marčinko zajedno s Markom Giljačom jedino u čemu se slažu je “brana HDZ-u na ovim izborima”.
Ta je brana već puknula u izboru za župana gdje Giljača nije uspio ući u drugi krug, u Dubrovniku je bitno napukla, ali nada ipak umire posljednja.
U samo jednoj minuti “branitelji Dubrovnika od HDZ-a” pokazali su sav nesklad i nedosljednost.
Na pitanje kako komentiraju poziv Viktorije Knežević da njezini glasači glasuju prema savjesti, razočarana Bonačić Obradović je odgovorila da se po tome vidi kako je koalicija zapravo jedina oporba HDZ-u.
Na pitanje pak koga će podržati u drugom krugu za župana DNŽ, Giljača je bio još brutalniji od “razočarenja zvanog Viktorija Knežević”:
“Izaći ću na izbore – ali svoj listić namjerno ću poništiti! Moja podrška jeste za ideju demokracije i da što veći broj ljudi izađe na izbore. Mislim da građani sami mogu odlučiti za koga će glasati. Ja ću vam reći, osobno, ni prošli put, a neću ni ovaj put glasati ni za jednoga, niti za drugoga. Ali uredno ću izaći na izbore i poništiti listić”, kazao je Marko Giljača.
Zašto Giljača to smije, a Viktorija ne?

