Ančić: Orebić nastavlja s dva iznimna projekta, a planiramo i dom za starije i nemoćne

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U Orebiću je nedavno, na blagdan Gospe Delorite, obilježen Dan Općine, a potom je na lokalnim izborima načelnik Tomislav Ančić potvrdio još jedan mandat na čelu te pelješke općine. Zadovoljan rezultatom, Ančić kaže kako je pred njima sada završetak dva ključna infrastrukturna projekta, koja su se čekala 40 godina.

„U protekloj godini su pokrenuta dva projekta od iznimne važnosti za Orebić: obilaznica Orebića i trajektna luka Perna. Nakon višedesetljetnog čekanja, izabrani su izvođači radova, a uvođenje u posao očekuje se krajem godine, čim se riješe imovinsko-pravni odnosi.

Za trajektnu luku Perna potpisan je ugovor o sufinanciranju vrijedan 19,5 milijuna eura, čime se rješava jedan od najvećih prometnih izazova na području općine.

Projekt aglomeracije Orebić, koji uključuje Pelješku rivijeru, Trstenik, Lovište i Pelješku župu, također napreduje. Za dio projekta već su ishođene građevinske dozvole, a uskoro se očekuje i početak radova na novoj komunalnoj infrastrukturi“, kazao je načelnik Ančić.

Osim velikih infrastrukturnih projekata, općina kontinuirano ulaže u manje projekte koji izravno podižu kvalitetu života. Uređuju se trgovi, sportska infrastruktura i biciklističke staze, a posebna pažnja posvećuje se predškolskom i školskom odgoju te zdravstvenoj skrbi.

Općina sufinancira rad liječnika i stomatologa, a u tijeku je i energetska obnova ambulante u Kuni, vrijedna više od 600 tisuća eura. Izgrađen je i heliodrom za hitnu medicinsku službu.

“Smatram da je  medicinska skrb izuzetno važna.  Stoga moram reći da ulažemo velike napore s restornim ministarstvom za pitanje i rješavanje doma za starije i nemoćne. To će nam u ovom mandatu biti krucijalni projekat”, naglašava Ančić.

Orebić je jedan od bisera juga Hrvatske, a turistička sezona i dalje bilježi rast. Ulaganja u biciklističke staze i sportsku infrastrukturu, poput nogometnog igrališta, doprinose produljenju sezone i povećanju broja noćenja. Posebno se ističe projekt obnove turističkog naselja Perna, za koji se uskoro očekuje međunarodni natječaj.

„Možemo reći da Općina Orebil ulazi u novu fazu razvoja kroz velike infrastrukturne projekte, ali i kroz ulaganja koja svakodnevno poboljšavaju život stanovnika i gostiju. Očekuje se nastavak pozitivnih trendova u turizmu i daljnje jačanje kvalitete života na poluotoku Pelješcu“, zaključio je načelnik Tomislav Ančić koji će Općinu Orebić voditi i u iduće četiri godine.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti