
Nova predsjednica župskog HDZ-a otkrila prioritete, bit će izmjena u općinskom vijeću
Nakon ostavke Lovorka Kleškovića, izabrano je privremeno vodstvo u župskom HDZ-u. Mjesto vršiteljice dužnosti predsjednice dobila je Marija Jelić, predsjednica Zajednice žena Katarina Zrinski Župa dubrovačka, koja je istaknula daljnje korake.
“U razdoblju od šest mjeseci treba odraditi unutarstranačke izbore po principu jedan član jedan glas. Predsjednika župskog HDZ-a te dva potpredsjednika biraju članovi stranke, kojih je u Župi dubrovačkoj 423, a svi oni imaju pravo birati i biti izabrani”, pojasnila je Jelić.
Prema statutu stranke, glasovanje će biti otvorenoga tipa, gdje će Izborno povjerenstvo odrediti termine isteka kandidatura i samih izbora. Točni datumi još nisu poznati, a to bi se moglo znati već na sljedećem sastanku Vijeća. Članovi općinskoga HDZ-a svaki tjedan će održavati redovne sastanke Odbora i predsjedništva, kako bi donijeli konstruktivne zaključke na dobrobit svih stanovnika ovog područja, a nadaju se i što većem broju prijavljenih kandidatura.
U ovom trenutku javnosti su poznata samo neka imena, a prijedlozi su da umjesto dosadašnjeg člana Lovorka Kleškovića, u općinsko Vijeće uđe Marita Tošić, a da novi predsjednik bude Marko Kriste i njegov zamjenik Nikša Arbanasin. Spomenuti prijedlozi uvršteni su u dnevni red sljedeće radne sjednice općinskoga Vijeća.


