
Ususret završetku radova Bonačić Obradović postavlila pitanje: “Ima li Centar za starije osobe Dubrovnik uporabnu dozvolu?”
Ususret svečanom obilježavanju završetka radova na izgradnji Centra za starije osobe Dubrovnik, koje je najavljeno za danas uz nazočnost predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića sa suradnicima, gradska vijećnica Anita Bonačić Obradović otvorila je pitanje ima li novoizgrađeni objekt uporabnu dozvolu.
Naime, Grad Dubrovnik najavio je svečano obilježavanje završetka radova na projektu koji se predstavlja kao ključna investicija u socijalnu infrastrukturu te najveća pojedinačna investicija realizirana u dosadašnjem mandatu gradske uprave.
Centar za starije osobe Dubrovnik, smješten u neposrednoj blizini Opće bolnice Dubrovnik, raspolaže s 205 smještajnih kapaciteta u jednokrevetnim i dvokrevetnim sobama, dnevnim boravkom za 75 korisnika te će pružati izvaninstitucionalne usluge za 410 korisnika koji žive u vlastitim domovima.
Vrijednost investicije izgradnje Centra iznosi 22,88 milijuna eura s PDV-om, od čega su 6,13 milijuna eura bespovratna sredstva iz Mehanizma za oporavak i otpornost. Za opremanje Centra predviđeno je dodatnih 2,38 milijuna eura.
Međutim, uoči najavljenog događaja gradska vijećnica Anita Bonačić Obradović postavila je pitanje je li za objekt izdana uporabna dozvola, odnosno jesu li ispunjeni svi administrativni i zakonski uvjeti kako bi Centar mogao započeti s radom i primati prve korisnike. Odgovor na pitanje o statusu uporabne dozvole očekuje se na samoj svečanosti obilježavanja završetka radova.
