Lokalne radijske stanice zbog ovoga su nezamjenjiv izvor informacije i zabave
Danas se obilježava Svjetski dan radija, a tim povodom evo jednog zanimljivog podatka koji se odnosi na hrvatsku radio publiku. Istraživanja pokazuju da čak dvije trećine slušatelja radija sluša upravo lokalne radijske postaje.
To je i razumljivo s obzirom da je lokalni radio danas jedini medij putem kojeg publika može dobiti brzu i pravovremenu servisnu informaciju, a da pri tome ne mora nužno sjediti uz medij kojeg prati.
Od jutra do mraka
U suvremenom digitalnom svijetu, radio ostaje najdostupniji mediji koji se može slušati u najudaljenijim dijelovima planete. Različite emisije informativnog, edukativnog ili zabavnog karaktera i raznovrsna glazba jesu ono što radio čini zanimljivim i primamljivim svim ljudima bez obzira na spol, nacionalnost ili generaciju.
Uživamo slušati radio kroz dan, ujutro dok se vozimo na posao, dok radimo, kuhamo pa i dok šetamo. Može se čuti mnogo toga zanimljivog, a uz samo dobru glazbu sve je puno ljepše.
Mnoštvo zanimljivih tema, informacija, obavijesti, vijesti koje priprema vrijedna informativna ekipa. Puno je i interesantnih tjednih emisija kroz koje učimo o zdravlju, kulturnoj baštini našeg kraja, raznoraznim edukacijama. Također,vječna su tema djeca, njihov odgoj, nove generacije, jaz između generacija, odnosi onih koji rade s djecom prema djeci i obrnuto. Svašta se može čuti – zaista jako puno korisnih savjeta.
Podsjetimo, 1.prosinca 2005. na frekvenciji 107 MHz po prvi put je upalila tadašnja Radio Ragusa s koncesijom za emitiranje na području cijele Dubrovačko-neretvanske županije. Soundset Ragusa danas je prisutna i u Metkoviću (93.4 MHz), na Korčuli (99,6MHz) i Lastovu (96,3 MHz).
Možemo zaključiti kako se radio po mnogo čemu razlikuje od ostalih vrsta medija koji su danas zastupljeni, a jedna od najvećih prednosti radija je to što on svojim slušateljima nudi emociju i maštu.
Kate Lujo