
Slobodarski Dubrovnik sa Feste sv. Vlaha poslao poruku o zabranama u Zagrebu
Predsjednik Gradskog vijeća Grada Dubrovnika Marko Potrebica otvorio je svečanu sjednicu povodom Dana Grada i Feste svetog Vlaha te najavio izvješće gradonačelnika. Potrebica je podsjetio na intenzivan rad vijeća u protekloj izbornoj godini, s devet sjednica i više od 200 usvojenih točaka, te istaknuo važnost povjerenja građana i otvorenog govora o problemima.
Naglasio je da Dubrovnik ostaje grad u kojem zabrane nisu prihvatljive, kritizirajući aktualnu situaciju u drugim gradovima (vjerojatno misleći na Zagreb), te podsjetio na vjernost svetom Vlahu koja se ove godine iskazuje po 1054. put. Poručio je da veza Grada i svetog Vlaha nije folklor, nego simbol identiteta, vjere i zajedništva, te temelj za otvoreno i tolerantno društvo.
Potrebica je posebno istaknuo izazove s radnom snagom i problem priuštivog stanovanja, upozorivši da mladi i obrazovani ljudi često nemaju priliku riješiti stambeno pitanje i da to ugrožava demografski i intelektualni potencijal Dubrovnika. Naglasio je da je rješenje održivi razvoj, fokus na domaće radnike i odgovoran turizam.
“Vrijeme je za konkretne poteze, neka zagovor svetog Vlaha siđe na sve vas”, zaljučio je Potrebica.


