SAD napao Iran, uništena tri nuklearna postrojenja, za Trumpa je ‘to to’ 

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Američke snage pogodile su tri iranska nuklearna postrojenja u “iznimno uspješnom napadu”, izjavio je američki predsjednik Donald Trump, dodavši da više nema Fordowa, “dragulja u kruni” Teheranovog nuklearnog programa.

Nakon višednevnih razmatranja Trumpova odluka da se pridruži izraelskom vojnom pohodu protiv Irana zaoštrila je sukob.

“Svi su avioni sigurni i na putu su kući”, napisao je Trump u objavi na društvenoj mreži Truth Social, dodavši i čestitku “našim velikim američkim ratnicima”.

Američki predsjednik trebao je dati izjavu iz Ovalnog ureda u 22 sata prema istočnoameričkom vremenu.

SAD je diplomatskim putem obavijestio Iran da američki plan ne obuhvaća nastojanja da smijeni iranski režima te da su izvršeni napadi sve što SAD planira poduzeti.

Iran zadržava pravo na sve opcije samoobrane nakon američkog bombardiranja iranskih nuklearnih postrojenja, objavio je iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araqchi na platformi X, naglasivši da su američki napadi “nečuveni” i da će imati “trajne posljedice”.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti