Hajdaš Dončić u Dubrovniku: “Anita Bonačić Obradović je jedina stvarna oporba u Dubrovniku”

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Predsjednik SDP-a Siniša Hajdaš Dončić boravio je u Dubrovniku gdje je komentirao aktualna politička prepucavanja u gradskoj oporbi, slučaj Palmotićeve ulice te probleme s kojima se, kako je istaknuo, svakodnevno suočavaju građani Dubrovnika.

Odgovarajući na pitanje o odnosima unutar oporbe i međusobnim optužbama između političkih aktera, Hajdaš Dončić kazao je kako ne smatra da je Viktorija Knežević oporba aktualnoj gradskoj vlasti.

“Nisam primijetio da je gospođa Viktorija oporba. Potpuno sam siguran da je Anita jedina stvarna oporba SDP-a u Dubrovniku prema aktualnoj gradskoj vlasti”, rekao je Hajdaš Dončić.

Govoreći o slučaju nekretnine u Palmotićevoj ulici, Hajdaš Dončić istaknuo je kako smatra da vijećnica Anita Bonačić Obradović sama može odgovoriti na pitanja vezana uz taj slučaj.

“Gospođa Anita je ovdje kraj mene. Pročitao sam informacije o tome i mislim da je ona vrlo srčana i borbena vijećnica koja na to pitanje može sama odgovoriti. Odvjetnik joj nije potreban”, poručio je.

Bonačić Obradović kazala je kako je kuća u Palmotićevoj rodna kuća njezinog djeda te da smatra kako su činjenice jasne.

“Palmotićeva ulica, koja je svima toliko zanimljiva, rodna je kuća mog djeda i moje obitelji – djeda, oca, bake, majke, mene i moje sestre. Godine 1998., kada je zakonski bilo moguće otkupiti tu kuću, moj otac ju je otkupio. Za to postoji račun, postoji kupoprodajni ugovor, a u njemu vrlo jasno piše da taj ugovor mijenja vlasnički list”, rekla je Bonačić Obradović.

Dodala je kako građani sami mogu procijeniti razloge interesa za taj slučaj, ali smatra da postoje važnije teme za Dubrovnik.

“Građanima Dubrovnika neće pomoći politički obračuni. Život u Dubrovniku je oko 15 posto skuplji nego u Zagrebu, cijene najma stanova su oko 40 posto više, a kupovna moć Dubrovčana oko 30 posto manja”, istaknula je.

Dodala je kako posljedice inflacije i turističkog pritiska najviše osjećaju upravo građani.

“Plenkovićeva inflacija nije samo Plenkovićeva inflacija. To je i inflacija Mata Frankovića”, rekla je, pojašnjavajući kako je Dubrovnik grad čiji proračun uvelike ovisi o turizmu.

Prema njezinim riječima, gradska vlast je tijekom dugogodišnjeg mandata trebala snažnije reagirati na probleme stanovanja.

“Da je Plenković iskoristio europske fondove kako bi gospodarstvo učinio konkurentnijim i naprednijim, a da je Mato Franković iskoristio devet godina svoje vlasti, vertikalu vlasti i milijarde eura u proračunu kako bi pomogao građanima, mogao je barem pokušati ublažiti negativne posljedice turizma”, rekla je.

Dodala je kako smatra da je gradska vlast mogla učiniti više po pitanju stanogradnje.

“Mogao je, primjerice, izgraditi barem jedan stan tijekom deset godina svoje vlasti. Nije izgradio nijedan”, kazala je Vorać-Obradović, uspoređujući situaciju s Osijekom gdje se, kako je navela, grade POS-ovi stanovi i pripremaju novi projekti.

“Mislim da su to stvarni problemi građana Dubrovnika”, zaključila je.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti