NIJE PRIJETNJA PRAZNOM PUŠKOM Javne površine, buka i otpad: Grad uvodi red među ugostiteljima

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Poštivanje gradskih pravila i propisa posljednjih je mjeseci jedna od glavnih tema kada je riječ o radu ugostiteljskih objekata u Dubrovniku. Grad je pojačao nadzore, a više ugostitelja već je sankcionirano zbog nepravilnosti.

Zbog korištenja javnih površina izvan ugovorenih okvira, nakon nadzora komunalnog redarstva u svibnju sankcionirani su ugostiteljski objekti „Mea Culpa III“, „Fontana“, „Forty Four“, „Incredibile India“, „La Bodega“, „Konoba Rhea Silva“ te obrt „Veritas“. Svima je zbog prvog kršenja izrečena mjera privremenog oduzimanja javne površine na sedam dana.

Ista mjera izrečena je jučer i ugostiteljskom objektu „Pino’s“ u Uvali Lapad, nakon što je utvrđeno da je koristio veću površinu od ugovorene te dodatno postavio stolove i stolice na dijelu javne površine koji nije bio obuhvaćen ugovorom.

Gradonačelnik Mato Franković više je puta poručio kako za kršenje pravila neće biti tolerancije te da se propisi moraju jednako primjenjivati na sve ugostitelje.

„Nećemo dozvoliti zauzimanje ni jednog jedinog milimetra javne površine više od dopuštenog. Kontrole ćemo provoditi nasumično putem komunalnog redarstva, tako da nitko neće znati kada dolazimo. A kada dođemo i utvrdimo nepravilnosti, dogodit će se isto ono što se dogodilo ovim ugostiteljima“, upozorio je tada Franković, najavljujući nastavak nasumičnih kontrola komunalnog redarstva.

Osim zauzimanja javnih površina, Grad je reagirao i zbog problema s bukom. Franković je posebno upozorio objekte „Fontana“, „Karaka“ i „Gaffe“ zbog preglasne glazbe i okupljanja gostiju izvan dopuštenog vremena, poručivši da se takvo ponašanje neće tolerirati.

Posebno oštar bio je i nakon nepravilnog odlaganja kartonske ambalaže u povijesnoj jezgri. Iako je odvoz otpada organiziran i ugostitelji su upoznati s pravilima, dio njih nije se pridržavao pravila te je nepropisno odlagao kartonsku ambalažu subotom iako znaju da nedjeljom Čistoća ne prikuplja.

Franković je poručio kako Grad više neće upozoravati u nedogled te da odgovornost moraju preuzeti oni koji od Dubrovnika ostvaruju poslovnu korist.

Ako se ponovno pronađe kartonska ambalaža ostavljena protivno pravilima, najavio je da će uslijediti najstroža mjera – oduzimanje javnih površina ugostiteljskim objektima u povijesnoj jezgri.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti