![[VIDEO] Dubrovački simfoničari obilježili Svjetski dan glazbe koncertom ispred crkve sv. Vlaha](https://juginfo.hr/wp-content/uploads/2026/06/Orkestar-nasl-e1782101352594.jpg)
[VIDEO] Dubrovački simfoničari obilježili Svjetski dan glazbe koncertom ispred crkve sv. Vlaha
Povodom Svjetskog dana glazbe Dubrovački simfonijski orkestar održao je u nedjelju u 21 sat koncert na otvorenom ispred crkve sv. Vlaha, okupivši brojne Dubrovčane i posjetitelje.
Pod ravnanjem maestra Matea Fortune orkestar je izveo prigodan program, a posebni gosti večeri bili su Hojsak & Novosel. U jedinstvenom ambijentu povijesne jezgre publika je uživala u večeri ispunjenoj glazbom.
Koncert je još jednom potvrdio važnu ulogu Dubrovačkog simfonijskog orkestra u kulturnom životu grada te obilježio Svjetski dan glazbe na poseban način.

