Slobodarski Dubrovnik sa Feste sv. Vlaha poslao poruku o zabranama u Zagrebu

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Predsjednik Gradskog vijeća Grada Dubrovnika Marko Potrebica otvorio je svečanu sjednicu povodom Dana Grada i Feste svetog Vlaha te najavio izvješće gradonačelnika. Potrebica je podsjetio na intenzivan rad vijeća u protekloj izbornoj godini, s devet sjednica i više od 200 usvojenih točaka, te istaknuo važnost povjerenja građana i otvorenog govora o problemima.

Naglasio je da Dubrovnik ostaje grad u kojem zabrane nisu prihvatljive, kritizirajući aktualnu situaciju u drugim gradovima (vjerojatno misleći na Zagreb), te podsjetio na vjernost svetom Vlahu koja se ove godine iskazuje po 1054. put. Poručio je da veza Grada i svetog Vlaha nije folklor, nego simbol identiteta, vjere i zajedništva, te temelj za otvoreno i tolerantno društvo.

Potrebica je posebno istaknuo izazove s radnom snagom i problem priuštivog stanovanja, upozorivši da mladi i obrazovani ljudi često nemaju priliku riješiti stambeno pitanje i da to ugrožava demografski i intelektualni potencijal Dubrovnika. Naglasio je da je rješenje održivi razvoj, fokus na domaće radnike i odgovoran turizam.

“Vrijeme je za konkretne poteze, neka zagovor svetog Vlaha siđe na sve vas”, zaljučio je Potrebica.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti