
MARINA FRAPA: Memed (SDP): Hajdaš Dončić laže, protuzakonito je dao koncesiju Pašaliću
Iako su članovi stranke Srđ je Grad i Možemo, izrazito bili protiv Marine Frapa u Lapadu, a za koju se zalagao Siniša Hajdaš Dončić, sadašnji predsjednik SDP-a, a nekadašnji ministar prometa u čijem je mandatu Franjo Pašalić i dobio tu koncesiju i to suprotno sudskoj odluci, sada kad kreću u koaliciju s SDP-om izrazito zaobilaze komentare o tim potezima SDP-ovog čelnika.
Definitivno se umanjuje odgovornost tadašnje Vlade i ministra Hajdaša Dončića koji u Dubrovniku također nije želio puno komentirati dodjelu koncesije u gruškoj uvali kazavši tek kako je to odluka Vlade Republike Hrvatske.
Međutim, nešto rječitiji je bio njegov stranački kolega koji je tada bio direktor Luke Dubrovnik Božidar Memed koji je jasno rekao kako Hajdaš Dončić laže.
„ Ne znam kako ga nije sramota doći u Dubrovnika. Zna se što je učinio vezano za marinu i terminale. Za marinu je bilo čisto pogodovanje“, rekao je Memed, koji je nakon prve Vladine odluke da se marina dodijeli Pašaliću, pokrenuo sudski postupak u kojem je odlučeno da jedino Luku Dubrovnik ima uvjete za tu koncesiju.
„Iako je sudska odluka bila da Marina Frapa i Atlantska plovidba nemaju valjane uvjete za koncesiju već samo Luka Dubrovnik, te kojom je ponište vladina odluka. Iako je sud naložio da se koncesija da Luci Dubrovnik, Vlada je po drugi put donije istu odluku kojom koncesiju dodjeljuje Pašaliću. Ta je odluka ne samo protuzakonita, nego je direktno protivna odluci suda. Više puta sam kontaktirao i ministra Hajdaša Dončića, te tadašnjeg premijera Zorana Milanovića kako bih ih upozorio na nezakonitost takve odluke, ali je očito Pašališev utjecaj bio jači. I mislim da je tu bilo još nečega osim utjecaja“, kazao je Memed, te dodao kako se on u ime Luke Dubrovnik želio ponovno žaliti na sudu.
„Međutim, tri člana peteročlanog Nadzornog odbora koji su bili predstavnici Grada Dubrovnika, većinskog vlasnika Luke Dubrovnik nisu bili za tužbu. Tadašnji gradonačelnik Andro Vlahušić, vjerujem pod utjecajem Milanovića i Hajdaša Dončića, također se zalagao protiv nove tužbe pa se ja onda, kako zaposlenik, nisam mogao protiviti volji većinskog vlasnika. A i nije bilo smisla jer bi me smijenili i odmah povukli tužbu“, rekao je Memed.
Iako je, kaže, tada bilo i pritisaka iz SDP-a, Memed je potvrdio da je i dalje član te stranke.
„Do kada ću biti član SDP-a vidjet ćemo. Pokušao sam se izboriti da takav čovjek ne dođe na čelo najjače oporbene stranke. Ipak je uspio, a unutar stranke nisam imao baš vele razumijevanja za činjenice“, kazao je također Božidar Memed, koji i dalje radi u Luci Dubrovnik i to kao član Uprave.

