Dubrovački plivač Vlaho Nenadić drugi u Europi

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Europskom juniorskom prvenstvu u Vilniusu u Litvi  dubrovački plivač Vlaho Nenadić osvojio je srebreno medalju u disciplini 100 slobodno.

Nakon što je dominirao u kvalifikacijama i polufinalu, u finalu je plivao najbrže do sada, otplivavši vrtoglavih 48.80 sekundi, dok je prvoplasirani Litvanac Tajus Juska bio bolji za svega šest stotinki.

Rezultat od 48.80 je tri stotinke brži od prethodnog juniorskog rekorda kojeg je Vlaho postavio kao prva izmjena štafete 4x100m slobodno MIX drugog dana prvenstva.

Ovaj osamnaestogodišnji plivač Plivačkog kluba Jug također je nastupio i u   disciplinama 50 slobodno  osvojivši četvrto mjesto i popravivši osobni rekord, te u štafeti 4×100 slobodno (M/Ž), koja je završila sedma.