Uskoro kreće gradnja zgrade u Šipčinama, riješen problem parkinga stanara iz Karingtonke

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Krajem listopada stanari zgrade Karingtonka pozvani su da uklone svoja vozila sukladno prethodnom dogovoru s investitorom koji gradi zgradu na parceli na kojoj su stanari ranije imali zakupljen parking. U sklopu kvalitetnog rješenja, gradonačelnik Mato Franković istaknuo je kako će stanari Karingtonke dobiti 41 parkirališno mjesto u novogradnji.

„Tu nema nikakvih problema, ljudi će dobiti mogućnost otkupa sukladno definiranim cijenama. Lista interesa je bila puno veća jer su se javljali ljudi sa šireg područja od onih zgrada, tako da smo dobili jako puno upita. Otprilike je bilo 80-ak zainteresiranih kupaca za parkirališna mjesta i vjerujem da se na neki način mora pronaći odgovarajuće rješenje da u budućnosti potičemo ljude da grade garažna parking mjesta. Moram reći da je bio takav slučaj u prošlosti ne bi nam se dogodilo da imamo nedostatak parking mjesta u Dubrovniku. To su anomalije u prostoru koje se događaju, s time da moram naglasiti kako niti jednu parcelu od Kantafiga do Orsule nismo stavili u građevinsku zonu, a da imam alat, osobno bih i zabranio gradnju od tog poteza“, rekao je dubrovački gradonačelnik.

Dodao je i kako na gradnju između Mercedesa u Lapadu mogu utjecati stanari okolnih zgrada, to jest nebodera, jer će oni biti stranka u postupku eventualnog izdavanja građevinske dozvole te da će se s njima naći i razgovarati, a poručio je i kako je to zemljište oduvijek građevinsko.

Marija Kolunđija


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti