Ministar Beroš o Bekiću: On je vrsni ravnatelj, ali moramo gledati je li bolnica financijski dostatna

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Govoreći o najavljenoj promjeni upravljačke strukture u hrvatskim bolnicama, kojima će od 1. siječnja iduće godine umjesto županija upravljati država ministar zdravstva Vili Beroš se u izjavi za portal Juginfo osvrnuo na sudbinu čelnika bolnica, a posebno ravnatelja Opće bolnice Dubrovnik Marija Bekića.

„U nekoliko sam navrata razgovarao s kolegom Bekićem i uglavnom smo se usuglasili. On je vrsni ravnatelj i zahvaljujem mu na trudu koji je do sada uložio u funkcioniranje sustava. Ukoliko gledamo s političkog pitanja tko će biti ravnatelj, to je loš kontekst. Stoga moramo gledati je li bolnica financijski dostatna, a ne da generiramo nove dugove. To nam je na neki način i cilj i o tome ćemo odlučivati u partnerstvu sa županijskom upravom“, rekao je ministrar Beroš.

Inače, govoreći također o promjeni upravljavljačke strukture bolnica, ministar zdravstva je rekao kako pacijenti, kao krajnji korisnici neće ništa promijeniti na  loše osjetiti,  već da će nakon provedene cjelokupne reforme zdravstva osjetiti boljitak i to u prvom redu kroz smanjenje lista čekanja, veću dostupnost usluga, te mjerenje uspješnosti liječenja.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti