
Na izvorištu Palate povišena mutnoća, osigurane cisterne s pitkom vodom
Zbog obilne kiše povišena je mutnoća na izvorištu Palate i u dijelu mreže pa se na području Vrbice, Štikovice, Malog i Velikog Zatona te Orašca voda i dalje ne preporučuje za piće.
Kako također navode iz dubrovačkog Vodovoda, prije uporabe potrebno je pustiti da se istaloži te tekućinu iznad taloga prokuhati.
„Mutnoća vode u ostalim dijelovima mreže Palate te drugim sustavima pod nadzorom Vodovoda Dubrovnik odgovara Zakonu o vodi i može se koristiti za piće, a kontrola i dezinfekcija obavljaju se redovito i bez poteškoća“, poručuju iz Vodovoda, te napominju kako su u suradnji s nadležnom vatrogasnom postrojbom osigurali opskrbu pitkom vodom cisternom.
