
OPĆA BOLNICA: Da, sada je mrak, ali nakon vašeg teksta zatražili smo od zakupnika parkinga da upali svjetlo
“Opća bolnica Dubrovnik prije svega želi izraziti razumijevanje prema svima koji su na bolničkom parkiralištu zadobili ozljede te im se ispričati za nelagodu i neugodnost koju su pretrpjeli. Svjesni smo koliko takav događaj, posebice u noćnim satima i u trenutku kada je obitelj već opterećena brigom o bolesnom članu, može biti težak i zabrinjavajući.”
Stoji to u odgovoru iz ravnateljstva dubrovačke Opće bolnice nakon teksta u kojem smo upozorili na probleme na bolničkom parkingu koje trenutno nema rasvjetu posebno tijekom noći kad su ljudi koji su dolaze ionako optereći drugim brigama. Donijeli smo i svjedočenje naše sugrađanke koja je u ranim jutarnjim satima, hodajući prema vozilu s djetetom pala i ozlijedila nogu.
Iz dubrovačke bolnice tvrde da se tu ne radi “o nebrizi o infrastrukturi iznesenu u tekstu”, te ističu:
“Bolnica je prostor parkirališta ustupila u zakup specijaliziranoj tvrtki upravo radi profesionalnog i kontinuiranog upravljanja, naplate i održavanja tog prostora, te je istovremeno pokrenula radove energetske obnove kako bi se dugoročno unaprijedila infrastruktura ustanove. Nije, dakle, riječ o izostanku brige, već o privremenoj, vremenski ograničenoj posljedici izvođenja ulagačkih radova čiji je cilj upravo poboljšanje stanja infrastrukture.
Pojašnjavamo da je prostor parkirališta ispred bolnice dan u zakup tvrtki Best in parking team d.o.o, koja je, sukladno Ugovoru o zakupu parking prostora, odgovorna za rasvjetu, naplatu i redovito održavanje prostora.
Trenutno se na navedenom prostoru izvode radovi energetske obnove, koje provodi vanjski izvođač. Bolnica je odmah po saznanju za događaj od izvođača i zakupnika zatražila hitno postavljanje odgovarajuće privremene rasvjete i upozoravajućih oznaka do završetka radova, kako bi se osigurala sigurnost pacijenata i posjetitelja.
Opća bolnica Dubrovnik nastavit će pratiti dinamiku radova i insistirati na hitnom uspostavljanju sigurnih uvjeta na parkiralištu, jer nam je sigurnost naših pacijenata i posjetitelja prioritet.


