
Anita Bonačić Obradović: “Palmotićeva je rodna kuća moje obitelji, postoje ugovor o otkupu i dokaz o uplati”
Gradska vijećnica SDP-a Anita Bonačić Obradović komentirala je na svom Facebook profilu slučaj s iznajmljivanjem kuće u Palmotićevoj ulici. U objavi je naglasila kako je Palmotićeva rodna kuća njezina djeda, oca, nje i njezine sestre te da su njezini djed i baka, kao i roditelji, imali stanarsko pravo.
“Palmotićeva je rodna kuća mog djeda, mog oca, mene i moje sestre. Moji djed i baka imali su stanarsko pravo, kao i moji roditelji, moja sestra i ja. Moj otac je 1998. godine, kada je postojalo zakonsko pravo otkupa, tu kuću otkupio. Za to postoji kupoprodajni ugovor, dokaz o uplati i ugovor u kojem jasno stoji da predstavlja temelj za upis vlasništva. To su činjenice. Pravo pitanje zašto se toliko energije ulaže u pokušaje diskreditacije moje obitelji”, poručila je Bonačić Obradović.
Osvrnula se i na Viktoriju Knežević, ne navodeći je imenom, ali jasno aludirajući na njezine javne istupe.
“A izjavu odvjetnice za koju su javno objavljene informacije da je predmet istrage europskih istražitelja zbog sumnji povezanih s gotovo 300 tisuća eura javnog i europskog novca ne želim puno komentirati, osim da je prilično neobično da osoba s takvim političkim i javnim teretom s takvom žari napada mene i moju obitelj. Možda najčudnije je da osoba pod istragom, koja je povezana sa sumnjama u zlouporabu javnog i europskog novca, još uvijek djeluje u tijelima koja upravo takvim novcem upravljaju. I činjenica da to nitko nije problematizirao”, napisala je Bonačić Obradović.


