
POTPUNI MRAK, PAZI, OPASNO: Zašto dubrovačka bolnica ne osvijetli parking nego se ljudi lome
Dok bi pristup zdravstvenoj ustanovi trebao ulijevati sigurnost, parking Opće bolnice Dubrovnik nakon zalaska sunca pretvara se u opasnu zonu. Građani su ogorčeni potpunim izostankom vanjske rasvjete na glavnom bolničkom parkiralištu, zbog čega se svakodnevni dolazak na preglede ili posjete pretvara u riskantnu avanturu.
Umjesto osvijetljenog i sigurnog prostora, vozače i pješake dočekuje „potpuni mrak“. Situacija je osobito alarmantna u večernjim i noćnim satima kada se, zbog gotovo nikakve vidljivosti, ne vide rubnjaci, oštećenja na asfaltu….
Među onima koji su na teži način osjetili posljedice nebrige o infrastrukturi je i Dubrovkinja (podaci poznati redakciji) čiji je nedavni noćni odlazak u bolnicu završio dvostrukom traumom.
„Dijete mi je bilo loše, temperatura je skočila pa smo hitno morali na pedijatriju. Bilo je doba noći, parking je bio sablasno taman. Kad smo se pred jutro vraćale prema autu, bila sam iscrpljena i pod stresom zbog djeteta. Kako rasvjete uopće nema, nisam vidjela rubnjak na parkingu. Zapravo to nije ni bio rubnjak, već betonski dio na kojem je prije stala kućica za naplatu. Dijete sam upozorila da pazi na rubnjak, a ja pala preko tog betonskog podesta kojeg u onom mraku nisam obadala. Zapela sam i tako jako iskrenula nogu da sam se srušila na pod. Sad mi je zglob natečen i u zavoju, a drugu nogu i koljeno sam dobro ogulila i raskrvarila,” ispričala nam je vidno potresena majka.
Dodaje kako je prizor bio dramatičan jer je njezino dijete u tom trenutku stajalo pored nje u mraku, gledajući kako joj se majka previja od bolova.
„Umjesto da mirno sjednem u auto i odvedem dijete kući na odmor, završila sam sam u bolovima. Nisam imala snage odlaziti opet na hitni prijem da mi slikaju nogu, bilo je četiri sata ujutro, dijete bolesno, pa sam onako nikakva sjela u auto i odvezla se do dežurne ljekarne kupili lijekove za kćer pa onda doma”, kaže naša sugovornica pitajući se zar je previše tražiti da parking ispred bolnice bude sigurno osvijetljen.
Općoj bolnici Dubrovnik poslali smo upit zašto nema rasvjete i čekamo odgovor.
Dok se ne pronađe rješenje, pacijentima i posjetiteljima ne preostaje ništa drugo nego da se na bolnički parking naoružaju maksimalnim oprezom, jer korak u mrak na dubrovačkom bolničkom parkingu trenutno može značiti dodatan ozbiljan zdravstveni problem.

