
Imamo najnoviju navijačku himnu, Ludin se družio s Vatrenima u New Yorku i skamenio se
Dok hrvatski navijači odbrojavaju do novih nastupa Vatrenih na Svjetskom prvenstvu, navijačka atmosfera već je zahvatila i hrvatsku zajednicu u Sjedinjenim Američkim Državama. O tome je za Soundset Ragusu govorio glazbenik Ludin, koji već nekoliko godina živi u New Yorku, a ovih je dana predstavio novu navijačku pjesmu Idemo na vrh.
Pjesma, koju zajednički potpisuju Ludin i Jay Lee, nastala je kao posveta hrvatskoj reprezentaciji i navijačima koji je prate diljem svijeta.
“Htjeli smo napraviti jednu malo agresivniju himnu koja će podignuti i navijače i igrače. Ne da stvaramo pritisak, nego da poručimo kako možemo otići do samoga kraja. Ostavili smo srce na toj pjesmi i radili je bez ikakvih kalkulacija”, rekao je Ludin.
Da navijačka groznica traje, vidi se i na ulicama New Yorka.
“Ljudi hodaju u dresovima svojih reprezentacija, utakmice se gledaju posvuda, barovi su puni i sa svakim novim danom atmosfera je sve bolja.”
Poseban trenutak dogodio se na Long Islandu gdje je razvijena najveća hrvatska zastava duga čak sto metara.
“Skupilo se oko 600 Hrvata iz New Yorka i okolice. Pjevali smo, veselili se i imao sam priliku uživo izvesti pjesmu Idemo na vrh. Bilo je stvarno emotivno.”
Ludin je sudjelovao i na događanju u hotelu Aka, gdje su odsjeli hrvatski reprezentativci. Tamo je upoznao brojne poznate osobe, među njima i holivudskog glumca Johna Malkovicha, ali najveći dojam ostavili su mu hrvatski nogometaši.
Posebno pamti susret s Joškom Gvardiolom.
“Rekao sam mu da smo Jay Lee i ja napravili navijačku himnu i dao mu QR kod pjesme. Zamolio sam ga da posluša i proslijedi ekipi. Malo smo popričali i odmah me osvojio svojom jednostavnošću.”
Ni susret s kapetanom Luka Modrić nije prošao bez treme.
“Pokraj Modrića sam se jednostavno skamenio. Nisam disao”.
A kada je riječ o očekivanjima od Hrvatske, Ludin kaže kako ne želi stvarati dodatni pritisak reprezentaciji.
“Znam da mogu puno, ali sve ostaje na njima. Očekujem samo da se bore, lavovski. Opet nas mnogi otpisuju i ne daju nam velike šanse, ali baš smo tada najopasniji.”
Dok Vatreni traže novi veliki rezultat, među Hrvatima u Americi navijačka atmosfera već je na vrhuncu. A upravo je to poruka pjesme koju potpisuju Ludin i Jay Lee – Idemo na vrh.




