Festanjuli uručili Proglas Feste gradonačelniku Frankoviću: Neka se sjedine molitva i pjesma

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković i zamjenik gradonačelnika Velibor Puzović primili su danas ovogodišnje festanjule Feste svetog Vlaha, iz reda pomoraca Mara Čoića te iz reda obrtnika Nika Prokuricu. Ovom prigodom festanjuli su u pratnji rektora crkve sv. Vlaha, don Ivice Pervana gradonačelniku uručili Proglas.

„Neka se u dane Feste 2026. sjedine vapaji molitava i pjesme naroda, barjaci bratstava i bratovština, udruga i društava, te mirisi svijeća i zvon zvona naših crkava, kako bi naš Grad još jednom posvjedočio svoju vjeru i vječno geslo: „Libertas pod barjakom sv. Vlaha!“ stoji u Proglasu.

Povodom predstojeće Feste svetoga Vlaha, gradonačelnik Franković i zamjenik Puzović uputili su čestitku ovogodišnjim festanjulima istaknuvši njihovu časnu ulogu u očuvanju višestoljetne tradicije koja predstavlja jedno od najvažnijih obilježja identiteta Grada Dubrovnika. Garadonačelnik im je uručio prigodne darove naglasivši važnost Feste kao simbola zajedništva, vjere i pripadnosti, koja već stoljećima povezuje Dubrovčane u Gradu, diljem Hrvatske i u iseljeništvu.

Svečano otvaranje Feste održat će se na Kandeloru, 2. veljače, s početkom u 15.30 sati ispred Parčeve crkve. Središnje euharistijsko slavlje proslave Feste svetoga Vlaha bit će upriličeno na sam blagdan Parca, u petak 3. veljače, s početkom u 10 sati ispred dubrovačke katedrale.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti