Zahvala sestri Tješimiri Bešlić za 40 godina službe u Župi svetog Josipa

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

U nedjeljno jutro  župna crkva sv. Josipa u Veloj Luci bila je ispunjena zahvalnošću, emocijama i pjesmom. Vjernici su se okupili kako bi od srca zahvalili sestri Tješimiri Bešlić na četrdeset godina predane službe u svojoj župe započete davne 1985. godine.

Sestra Tješimira, članica dominikanskog reda, tijekom desetljeća je postala neizostavan dio duhovnog života Velolučana. Kao katehistica, sakristanka, voditeljica župnog i dječjeg zbora, ali i pokretačica obnove dominikanškog Trećeg reda, s. Tješimira je utkala svoj život u svakodnevicu župne zajednice. Njezin trud i predanost prepoznati su i izvan crkvenih zidina pa je 2018. godine primila  općinsku nagradu za životno djelo.

Posebnu toplinu misnog slavlja donijeli su trenutci zahvale. U ime župe obratila se trećoredica Ina Padovan, dok je župnik don Hrvoje Katušić uputio riječi priznanja i uručio simboličan dar, kao znak zahvalnosti za sve godine vjernog služenja.

Nakon mise, slavlje se preselilo u župno dvorište, uz kolače, piće i osmijehe prisutnih. U ozračju zajedništva, župnik je pozvao članove župnog vijeća i trećoredice na svečani ručak u čast ove dirljive obljetnice.

Gotovo stoljeće djelovanja sestara dominikanki u Veloj Luci ostavilo je dubok trag, a s. Tješimira Bešlić ostaje jedan od najprepoznatljivijih simbola te duge, plemenite tradicije.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti