
Slava Hrvatskoj s ‘Lađom u New Yorku’, veslalo se Hudsonom više od 50 kilometara
Projekt “Lađa u New Yorku” proveden je u periodu od 20. do 25. svibnja u New Yorku u povodu obilježavanja 33. obiljetnice prijema Republike Hrvatske u članstvo Ujedinjenih naroda, 22. svibnja 1992. godine.
Tradicionalna neretvanska lađa zaplovila je rijekom Hudson, ostavljajući snažan simboličan trag hrvatske kulture i ponosa na drugom kontinentu!
Naši veslači i veslačice izveslali su rutu oko Manhattana dugu oko 51 km, objavili su Opuzenci.
Od naših sugrađana sudjelovali su na projektu predstavnici Udruge za očuvanje neretvanske baštine Milojko Glasović i naše lađarice, udruga Balatura Opuzen i svi ostali koji su dali veliki doprinos u ostvarenju ovog velikog projekta i promocije za naš grad, dolinu Neretve i tradicije neretvanske lađe. Ovim putem im čestitamo!, poručili su iz grada.


