
TREĆE POLUVRIJEME Pezziju je neugodno, Zorko za Gattusa, protiv kvazianalitičara
Đalovićeva Rijeka je u kratkom vremenu najprije Hajduk usred Splita izbacila iz domaćeg Kupa, da bi na Rujevici potvrdila svoju apsolutnu dominaciju u svim segmentima. Petar Vlahov je u Studiju 4 HRT-a nakon derbija na Rujevici ugostio Marija Zorka i Edu Pezzija.
– Ništa me to nije iznenadilo. O utakmici možemo govoriti s dva aspekta, jedno je igra, a drugo je ovo poslije što se dogodilo, ovo “treće poluvrijeme”. To treće poluvrijeme bih volio zaboraviti jer je tako neuljuđeno, nedostojanstveno, neprofesionalno ponašanje u svojih 60 godina nisam doživio od nijednog trenera, smatra Pezzi.
– Dobro je da mu Jeličić nije ni odgovorio. Ne želim biti odvjetnik ni jedne ni druge strane, ali to me boli i to me muči. Ako se prisjetite 24. srpnja, gotovo sam predvidio da će se s Gattusom dogoditi takva stvar, jednako kao što je potpuno bezveze napao splitskog novinara Bilića kad mu je ovaj rekao ‘treneru, rezultat je bolji nego igra’, a on je poludio i napao ga. Srećom, brzo smo intervenirali i to se primirilo i sad su prijatelji. Nije dobro to što se dogodilo i mislim da se vidi da u klubu nešto ne funkcionira jer temperamentnog trenera treba netko primiriti, da se ne dogodi onaj ružan incident koji je bacio ružnu sliku na Hajduk, što mi nikako nije drago. Ali još veće iznenađenje mi je Rakitić, Gattuso me ne čudi, ali me čudi Rakitić. Njegova izjava je nešto što nisam mogao ni u snu zamisliti. To mu nije trebalo, dodaje Pezzi.
Je li Gattuso poslije Rijeke odigrao sjajnu rolu pred kamerama i sebe od gubitnika prometnuo u heroja?
– Čestitam Gattusu na svemu što je napravio od dolaska u Hajduk, da se uopće i sad 10 kola prije kraja nosi u utrci za naslov prvaka s daleko moćnijim, bogatijim Dinamom i s bolje posloženom Rijekom. Čestitam mu na svemu što je donio u HNL. Ovo je ciljano napravio i Gattusa potpuno opravdavam. Sigurno da ovo nije bila gospodska razina, ali je daleko ispod bilo kakve razine javnog komuniciranja ili ono što rade dotični kvazi-analitičari ili kvazi-komentator. Gattusa potpuno opravdavam, on cijelu godinu dana pokušava napraviti igrače boljima nego što jesu i tu momčad bolju nego što jest i zna jako dobro s kakvim se problemima suočava. Sad je to eskaliralo, jer netko tko elementarno ne poštuje igrače, što se pokazalo, ne poštuje klubove, ni Hajduk ni Dinamo u kojima je igrao, i ne poštuje elementarno sport koji mu je omogućio da komotno živi, i sad se suočio s nekim koji je donio svoju iskrenost, srčanost, čast i pošten i otvoren pristup, izjavio je Zorko.
